Са градњом цркве расте и ентузијазам
МОСТАР, 10. ЈУНА (СРНА) – На Бjелушинама код Мостара поново су се угледали зидови Саборног храма Свете Троjице – 19 година након што jе црква до темеља порушена у првим данима jуна 1992. године. Храмовна слава ће и ове године, у недjељу 12. jуна, бити прослављена под ведрим небом, али међу зидовима цркве. Био jе потребан огрман напор, труд и рад да се прикупи новац, ураде сложени проjекти, добиjу одобрења и коначно почне зидање, али нису се штедjели ни свештеници Радивоjе Круљ, Данило Боро, игуман Данило Павловић и многи други. Ипак, наjвеће заслуге иду првом међу њима, владики захумско-херцеговачком и приморском Григориjу. Од почетка 2011. године од како се владика













