
Otvoreno pismo Linte Božidaru Kalmeti
petak, 11. mart 2016. Poštovani gospodine Kalmeta, Povod za ovo pismo jeste Vaša nedavna odluka da nastavite sa uklanjanjem ostataka miniranih srpskih kuća i privrednih objekata bez saglasnosti njihovih vlasnika. Podsjećam Vas da je 2010. godine tadašnja Kancelarija (Ured) za ljudska prava na čelu sa gospodinom Lukom Mađerićem zaauzela stav da se uklanjanje ruševina sa privatnih posjeda može sprovoditi isključivo na temelju pisane saglasnosti vlasnika nekretnine na kojoj se ruševina uklanja. Svako postupanje koje ne bi uključivalo davanje pisane saglasnosti vlasnika dovelo bi, prema stavu tadašnje Kancelarije za ljudska prava, do narušavanja načela nepovredivosti vlasništva. S druge strane, poznato mi je da se pozivate na zakonske odredbe prema kojim javna













