
Danas obilježavanje 76 godina od Novosadske racije
Grad Novi Sad, zajedno sa Eparhijom bačkom Srpske pravoslavne crkve /SPC/ i Jevrejskom opštinom, danas će obilježiti 76 godina od zloglasne Novosadske racije. U zločinačkom piru mađarskih fašističkih okupacionih snaga u januaru 1942. godine samo u Novom Sadu i okolini stradalo je više hiljada nedužnih ljudi, prvenstveno Srba i Jevreja. Tokom krvave i neviđeno surove i brutalne akcije u Novom Sadu stradao je i jedan broj nedužnih ljudi drugih nacionalnosti, prije svih Rusa i Roma. Predsjednik Organizacionog odbora za obilježavanje 76 godina od Novosadske racije Miroslav Ilić rekao je da program počinje sutra u 12.00 časova obraćanjem gradonačelnika Novog Sada Miloša Vučevića. “Pomen nevinim žrtvama Racije služiće episkop bački Irinej,












