
Srpske invalide u Dvoru pobili “Sisački gromovi”?
BANJALUKA, 29. APRILA – Srpski civili koji su 1995. godine pobijeni u Osnovnoj školi “Dvor” u istoimenoj hrvatskoj opštini najvjerovatnije su znali da ih čeka smrt, jer je medicinsko osoblje koje se o njima brinulo pobjeglo neposredno prije dolaska ubica u školsku zgradu. Iza masakra počinjenog dan nakon službenog završetka akcije “Oluja” stoje hrvatski vojnici, kaže Milorad Pribičević, koji je od 1996. do 2006. godine bio službenik banjalučke kancelarije Dokumentaciono-informacionog centra “Veritas” i koji već duže istražuje slučaj “Dvor”. Pribičević, koji je živio u tadašnjem Dvoru na Uni, a sada je nastanjen u Banjaluci smatra da su zločin počinili ili pripadnici Sunjske bojne ili “Sisački gromovi”. “Bliže istini je da











