
Najnoviji vandalizam na ulazu u Жidovsku općinu Split
U noći između 29. i 30. 05. 2011. jedan ili više nepoznatih počinitelja ispisali su i iscrtali veliki broj grafita antisemitskog i ksenofobičnog sadržaja na zidovima, vratima i informacijskoj ploči oko i na ulazu u Жidovsku općinu Split i sinagogu. Nakon otkrivanja ovih sadržaja u prijepodnevnim satima, sve je fotografski dokumentirano, policija je izvršila očevid i započela istragu, a grafiti su uklonjeni. Ovim govorom mržnje s nacističkom ikonografijom zahvaćeni su kako Жidovi, tako i sadašnji predsjednik RH Josipović, bivši predsjednik RH Mesić i Europska Unija, a među potpisima su Torcida i HČSP. U nastavku je priopćenje za javnost Жidovske općine Split: Najnoviji vandalizam na ulazu u Жidovsku općinu Split i













