
Počelo obilježavanje 26 godina od odbrane Gradiške
Služenjem parastosa poginulim borcima Vojske Republike Srpske /VRS/ u spomen-kompleksu u mjestu Bok Jankovac danas je počelo obilježavanje 26 godina od odbrane Gradiške i Srpske od agresije hrvatske vojske, kada je život izgubilo 16 srpskih boraca. Parastos služi protojerej Gojko Slijepčević, nakon čega će na spomenik biti položeni vijenci. Programu obilježavanja, pod nazivom “Bokovi 1992-2018”, prisustvuju predsjednik Vlade Republike Srpske Жeljka Cvijanović, izaslanik predsjednika Srpske, delegacija Narodne skupštine koju predvodi potpredsjednik parlamenta Nenad Stevandić, ministri u Vladi Srpske i predstavnici opštine Gradiška. Prisustvuju i direktor Republičkog centra za istraživanje rata, ratnih zločina i traženje nestalih lica Milorad Kojić, predsjednik PDP-a Branislav Borenović, visoki funkcioner SDS-a Mirko Šarović, predstavnici Boračke organizacije











