
Обиљежене 23 године од одбране од хрватске агресије
У Костајници је полагањем вијенаца на споменик борцима погинулим у протеклом рату у градском парку обиљежен Дан одбране западних граница Републике Српске од хрватске агресије прије 23 године у којој је са подручја ове општине, Новог Града и Козарске Дубице убијено 138 људи, а материјална штета у насељеним мјестима процијењена на 180 милиона КМ. Вијенце су положили начелник општине Драго Бундало, делегације припадника Војске Републике Српске борбене групе “Баљ”, Борачке организације општине Костајница и Скупштине општине. Бундало је рекао да је током хрватске агресије причињена материјална штета на територији ове општине процијењена на 40 милиона КМ, али да тужба против Хрватске још није подигнута. “За два дана на Костајницу је













