
Борци сутра одају почаст генералима Симићу и Лисици
Борци Друге крајишке пјешадијске бригаде и Шеснаесте моторизоване бригаде Првог крајишког корпуса Војске Републике Српске положиће сутра вијенце код споменика генералима Новици Симићу и Славку Лисици на бањалучком гробљу “Свети Пантелија”. Вијенци ће бити положени у 10.30 часова у оквиру обиљежавања 27 година од формирања Друге крајишке пјешадијске бригаде Војске Републике Српске. Обиљежавање годишњице организује Удружење бораца Друге крајишке пјешадијске бригаде, које је накнадно у програм уврстило одавање почасти Симићу и Лисици. “На овај начин желимо да одамо пошту и нашим ратним командантима и истинским патриотама којима смо бескрајно вјеровали, који су нас водили кроз све значајне борбе у одбрамбено-отаџбинском рату и који су дали немјерљив допринос стварању Републике Српске.












