
Мркоњић Град: Отворена изложба фотографија о страдању Срба
У Мркоњић Граду данас је, поводом обиљежавања 22 године од српског страдања у 13 западнокрајишких општина, отворена изложба 158 фотографија о злочинима над Србима у овом граду које су починили припадници Хрватског вијећа одбране и Хрватске војске. “Не можемо да повјерујемо да је неко способан да почини злодјела каква су се десила у Мркоњић Граду. Међутим, то је наша историја и требамо је увести у школске програме, јер генерације које долазе треба да знају шта се дешавало и шта се може десити”, рекао је министар рада и борачко-инвалидске заштите Републике Српске Миленко Савановић. Он каже да су се грађани Мркоњић Града нашли на удару непријатеља, али да је, захваљујући вриједном












