
Muzej Aušvic: u lažnom dnu šolje pronađen nakit logorašice
Varšava – U Muzeju nekadašnjeg logora Aušvic pronađeni su zlatni prsten i lančić u duplom dnu jedne od više hiljada izloženih emajliranih šolja, objavili su juče predstavnici Muzeja Aušvic. Osoblje muzeja, nakon više od 70 godina kako su oslobođeni zatvorenici ovog logora u Poljskoj, otkrili su ženski nakit, uvijen u krpicu u lažnom dnu šolje, prenosi AFP. „Ovakva otkrića se dešavaju povremeno, ali ovo je jedinstveno otkriće zbog načina na koji je nakit sakriven”, rekao je portparol muzeja Pavel Savicki. Savicki je objasnio da osoblje nije proveravalo hiljade komada posuđa pojedinačno. „Ovaj nakit smo otkrili tako što je emajl šolje počeo da se raspada i lažno dno se lagano odvajalo












