
Музеј Аушвиц: у лажном дну шоље пронађен накит логорашице
Варшава – У Музеју некадашњег логора Аушвиц пронађени су златни прстен и ланчић у дуплом дну једне од више хиљада изложених емајлираних шоља, објавили су јуче представници Музеја Аушвиц. Особље музеја, након више од 70 година како су ослобођени затвореници овог логора у Пољској, открили су женски накит, увијен у крпицу у лажном дну шоље, преноси АФП. „Оваква открића се дешавају повремено, али ово је јединствено откриће због начина на који је накит сакривен”, рекао је портпарол музеја Павел Савицки. Савицки је објаснио да особље није проверавало хиљаде комада посуђа појединачно. „Овај накит смо открили тако што је емајл шоље почео да се распада и лажно дно се лагано одвајало












