
Данас обиљежавање 76 година од Новосадске рације
Град Нови Сад, заједно са Епархијом бачком Српске православне цркве /СПЦ/ и Јеврејском општином, данас ће обиљежити 76 година од злогласне Новосадске рације. У злочиначком пиру мађарских фашистичких окупационих снага у јануару 1942. године само у Новом Саду и околини страдало је више хиљада недужних људи, првенствено Срба и Јевреја. Током крваве и невиђено сурове и бруталне акције у Новом Саду страдао је и један број недужних људи других националности, прије свих Руса и Рома. Предсједник Организационог одбора за обиљежавање 76 година од Новосадске рације Мирослав Илић рекао је да програм почиње сутра у 12.00 часова обраћањем градоначелника Новог Сада Милоша Вучевића. “Помен невиним жртвама Рације служиће епископ бачки Иринеј,












