
Снимци са четири бај-паса
Владимир Јагар, први оперативац КОС у вировитчком делу операциjе „Штит“: У седам дана октобра 1990. два пута насамарио Шпегеља. Шала са Васиљевићем добро завршила КАПЕТАН Владимир Јагар био jе „први“ оперативац КОС у операциjи „Штит“. Млади капетан, jош половином септембра 1990. приjавио jе да jе генерал Шпегељ с њим контактирао на Билогори у репрезентативном обjекту „Кинково“ код Вировитице где му jе изнео тезу да постоjе „наши“ и „туђи“ официри ЈНА. Капетан jе обавестио „свог“ пуковника Бошка Келечевића у Загребу и после провере информациjа jе дошла до генерала Васиљевића. Када jе операциjа „Штит“ почела почетком октобра Јагар jе био код Шпегеља нотиран као поверљив човек. Данас jе пензионер. На прво













