
Relativizacija postnacifikacije
Povodom teksta „Holokaust se i u Beogradu dešavao pred očima drugih”, „Politika”, 6. jula Obradovao me je odgovor g. Pisarija. Pomislio sam da će nedavni tekst ostati bez odgovora, a jasno je da je javna polemika važan segment posla koji su njegov kolega i on započeli. Zabrinula me je, međutim, relativizacija rečenog u intervjuu koji je ranije dao i tako doprineo da napišem tekst „Postnacifikacija Srbije”. U tom tekstu jasno je naznačeno da se ne bavim izložbom, već da razmatram javno izrečene stavove autora. Učinio sam to upravo zbog jedne relativizacije. Koliko sam razabrao iz izjave koju su g. Pisari i njegov kolega dali, postoji više nivoa učešća u Holokaustu













