
Gornji Dragaljevac kod Bijeljine: Služen parastos poginulim borcima
U Gornjem Dragaljevcu kod Bijeljine danas je služen parastos i položeni vijenci kao znak sjećanja na sve poginule borce odbrambeno-otadžbinskog rata i sve one koji su živote dali u Narodno-oslobodilačkoj borbi u Drugom svjetskom ratu. Svake godine treće nedjelje vaskršnjeg posta, mještani, članovi porodica, saborci i prijatelji odaju poštu poginulima iz ovog mjesta, a danas je skupu prisustvovao i veliki broj visokih zvanica. Među njima su bili srpski član Predsjedništva BiH Mladen Ivanić, poslanici u Narodnoj skupštini Republike Srpske, gradonačelnik Bijeljine Mićo Mićić, predstavnici političkih partija, kao i predsjednik Boračke organizacije Republike Srpske Milomir Savčić. Ivanić je istakao da mlade generacije ne zaboravljaju poginule, kako u posljednjem ratu, tako ni












