
Prije 17 godina oboren američki lovac iznad Beograda
Prije tačno 17 godina, tokom agresije NATO pakta na Saveznu Republiku Jugoslaviju, u noćnoj misiji iznad Beograda oboren je američki lovac F-16C. Avion kojim je upravljao pilot Dejvid Goldfejn oborio je Treći raketni divizion protivvazdušne odbrane Vojske Jugoslavije kojim je komandovao sada penzionisani pukovnik Zoltan Dani. Pošto je Goldfejnov F-16C pogođen raketom zemlja-vazduh iznad Beograda, on je prvo pokušao da se domogne teritorije BiH, podsjećaju beogradski mediji. Međutim, ubrzo po prestanku rada motora morao je da se katapultira i prizemlji u ataru pocerskog sela Sinošević, dok se avion srušio par kilometara dalje u blizini Šapca. Imajući u vidu blizinu granice sa BiH, tim za borbeno traganje i spasavanje NATO-a uspio












