
Извјесна изградња меморијала на Старом сајмишту у Београду
Изградња меморијалног комплекса на Старом сајмишту у Београду, гдје се током Другог свјетског рата налазио нацистички логор за Србе, Јевреје и Роме, никада није била ближе, рекао је градоначелник Београда Синиша Мали. “Логор на Сајмишту једини је простор Холокауста у Европи који није на достојан начин обележен и ми ћемо то променити”, рекао је Мали поводом обиљежавања Међународног дана сјећања на жртве Холокауста. Он је навео да је завршена израда Нацрта закона о будућем меморијалном центру на Старом сајмишту, који ће имати не само меморијални, већ и образовни, музеолошки и научноистраживачки карактер. Први објекат који ће бити стављен у функцију меморијалног комплекса је централни логорски објекат – Централна кула, пренијели









![Затвореници логора Аушвиц [Фото: ЕПА]](https://jadovno.com/wp-content/uploads/2016/01/Zene_u_logoru.jpg)


