
Položeni vijenci na Centralni spomenik
Polaganjem cvijeća na Centralni spomenik poginulim u odbrambeno-otadžbinskom ratu u Modriči je danas počelo obilježavanje Dana boraca i Dana Prvog srpskog ustanka – 14. februara, te Svetog mučenika Trifuna. “Zbog pritisaka na Republiku Srpsku, ove godine ćemo svečanije obilježiti sve važne događaje za Republiku Srpsku, njene stvaraoce i branioce”, rekao je predsjednik opštinske Boračke organizacije Milutin Vračević pred Centralnim spomen-obilježjem. Prema njegovim riječima, u odbrani Republike Srpske i Modriče sa prostora ove opštine učestvovalo je više od 5.000 boraca, od kojih je 507 poginulo. Govoreći o pritiscima na Republiku Srpsku, Vračević je rekao da sa napadima, koji su sve intenzivniji, jača jedinstvo naroda i boračkih kategorija. Vračević je najavio da












