
Komisija o Stepincu 7. i 8. juna u Podgorici
U Podgorici bi u srijedu i četvrtak, 7. i 8. juna, trebalo da bude održan peti sastanak Mješovite katoličko-pravoslavne komisije o liku i djelu kardinala Alojzija Stepinca prije, za vrijeme i poslije Drugog svjetskog rata. Prema početnom planu ovo bi trebalo da bude posljednji sastanak komisije. Tema sastanka u Podgorici bi, kako je ranije najavljeno, trebalo da bude “Nadbiskup Stepinac i komunistički progon od 1945. do 1960.”. Sastanci komisije su zatvoreni za medije, a njeni članovi su se obavezali na ćutanje do okončanja dijaloga. Međuvjerska komisija je formirana na inicijativu pape Franje. On je na taj način praktično zaustavio kanonizaciju Stepinca i zatražio da se o tome povede dijalog sa












