
Мржња расте: Вишеструки пораст напада на Србе у Хрватској
Прошле године је забележен значајан пораст излива мржње према Србима у Хрватској, а забрињавајуће је да тренд раста и даље траје. У Хрватској је у прошлој години евидентирано 189 физичких напада, претњи, јавних изјава које садрже говор мржње и уништавања имовине у власништву Срба или српских институција, наведено је у најновијем билтену Српског народног вијећа „Говор мржње и насиље према Србима у 2015″. Аутор билтена Тамара Опачић нагласила је да је све учесталије изражавање дискриминаторских ставова у јавном простору, као посlедица несанкционисања говора мржње и ширења етничке нетрпељивости, те друштвене атмосфере којом се такво понашање често подстиче. „Осим спортских терена, на којима су и даље присутни повици мржње, и улица на












