
КОНФЕРЕНЦИЈА 24. И 25. ЈУНА У БАЊАЛУЦИ
БАЊАЛУКА, 22. ЈУНА /СРНА/ – Међународна конференциjа о усташком логорима Јадовно и Госпић, на коjоj ће домаћи и страни експерти за геноцид говорити о злочинима коjи су током Другог свjетског рата учињени над Србима, Јевреjима и Ромима, биће одржана 24. и 25. jуна у Бањалуци – наjавио jе предсjедник Удружења “Јадовно 1941” Душан Басташић. Он jе рекао да ће скуп отворити српски историчар Ђуро Затезало, коjи jе први након Другог свjетског рата писао о овим злочинима и да ће о излагањима и рефератима бити упознати многи свjетски центри коjи се баве овом тематиком, као и многоброjни научници и политички званичници. Басташић jе истакао да jе ово прва међународна конференциjа током коjе ће бити одржано пет











