
„Hrvatska ne bi bila ista bez Srba”
Zagreb — Hrvatska danas ne bi bila ono što jeste da nije bilo doprinosa Srba u svim područjima njenog razvoja, rekao je hrvatski predsednik Ivo Josipović. Podsetivši na izjavu Nikole Tesle datu uoči Drugog svetskog rata da bi „mržnja kad bi se pretvorila u električnu energiju, osvetlila sve naše gradove i sela”, Josipović je naglasio da mržnja ne sme biti pogonsko gorivo već to mora biti poštovanje, razumevanje i građenje zajedničke budućnosti. Ukazujući na srpski doprinos istoriji i sadašnjosti Hrvatske, on je naglasio da se on može videti šetnjom ulicama, čitanjem knjiga i zbirki pesama ili šetnjom arkadama na centralnom groblju Mirogoj, gde su sahranjeni istaknuti umovi oba naroda. „Moramo













