
Obilježene 74 godine od oslobađenja grada od fašista
Poštovaoci antifašističkog pokreta i njegove ideje danas su u Trebinju odali poštu kod Spomenika borcima palim u borbi protiv fašizma za 158 boraca poginulih u borbama za oslobođenje Trebinja, te za 819 boraca iz ovog grada koji su poginuli širom Jugoslavije, sjećajući se i 874 žrtve fašističkog terora sa područja Trebinja. Na današnji dan prije 74 godine u Trebinje su pobjednički ušle partizanske jedinice koje su Trebinjcima, poslije više od tri godine pod okupacijom, donijele slobodu. Oslobođenje Trebinja u Drugom svjetskom ratu jedan je od najznačajnijih datuma u njegovoj novijoj istoriji, a slobodu su, podsjetili su predstavnici SUBNOR-a, donijeli borci Desete hercegovačke i Druge dalmatinske brigade. Predsjednik lokalnog SUBNOR-a Slavko Šanjević













