
Ne zaboravljaju oslobodioce iz Senegala
Piroćanci i Francuski institut slave vek od završetka Velikog rata. Obeležavaju i 140 leta od prisajedinjenja ovog kraja Srbiji. Lokalna samouprava i Francuski institut u Beogradu – povodom veka od završetka Velikog rata i oslobođenja Pirota – organizuju tematsku izložbu pod nazivom “Naše uspomene – naša sećanja”. Postavka od nekoliko desetina autentičnih fotografija iz tog slavnog doba je otvorena 3. oktobra u galeriji “Čedomir Krstić”. Potom će biti i pred publikom u drugim srpskim gradovima, a 1. novembra – na dan oslobođenja prestonice u prvom ratu – moći će da je vide i Beograđani. Pomoćnik gradonačelnika Pirota Bojan Ranđelović kaže da će ljudi na krajnjem jugoistoku Srbije moći da vide












