
Не заборављају ослободиоце из Сенегала
Пироћанци и Француски институт славе век од завршетка Великог рата. Обележавају и 140 лета од присаједињења овог краја Србији. Локална самоуправа и Француски институт у Београду – поводом века од завршетка Великог рата и ослобођења Пирота – организују тематску изложбу под називом “Наше успомене – наша сећања”. Поставка од неколико десетина аутентичних фотографија из тог славног доба је отворена 3. октобра у галерији “Чедомир Крстић”. Потом ће бити и пред публиком у другим српским градовима, а 1. новембра – на дан ослобођења престонице у првом рату – моћи ће да је виде и Београђани. Помоћник градоначелника Пирота Бојан Ранђеловић каже да ће људи на крајњем југоистоку Србије моћи да виде












