
Ministar Vukosavljević primio predstavnike udruženja „Jadovno ’41“
Ministar kulture i informisanja Vladan Vukosavljević primio je predstavnike Udruženja građana „Jadovno ’41“ iz Banja Luke, koje okuplja potomke i poštovaoce žrtava kompleksa logora Jadovno. Predsednik udruženja Dušan Bastašić, upoznao je ministra Vukosavljevića sa aktivnostima koje sprovodi ova organizacija, a koje se pre svega odnose na otkrivanje zločina počinjenih u kompleksu logora, kako bi se o njima obavestio svet, osigurala pravda za žrtve fašističkog terora i sačuvala uspomena na nevino stradale ljude. Ministar Vukosavljević pozdravio je ove aktivnosti i rekao da će Ministarstvo kulture i informisanja nastaviti da pruža podršku naporima u istraživanju genocida nad srpskim narodom i negovanju kulture sećanja na žrtve stradale tokom ratova u 20-om veku. Izvor: Ministarstvo












