Босански академик: Путина је баш брига шта ће Хрвати урадити
Академик Мухамед Филиповић изјавио је да је Хрватска била агресор на БиХ, као и да су изјаве хрватске председнице Колинде Грабар Китаровић у Канади незреле и дипломатски непримерене. Филиповић је рекао да „Хрвати хоће назор да буду некаква значајна чињеница у свјетском политичком животу“, а да не могу јер „једноставно немају ни морални ни психички капацитет“. „Хрватска је била агресор на БиХ, а сада се јавља хрватска председница која налази нама мане и броји нам крвна зрнца“, рекао је Филиповић за ТВ1. Он сматра бесмисленом тврдњу да Русија наоружава Републику Српску и да је то опасност по Хрватску, преносе „Независне“. „Па нису ни у Републици Српској идиоти, они воде једну политику која се не може свиђати некоме, али свакако неће водити самоубилачку политику“, истакао је












