
Obilježene 23 godine od odbrane od hrvatske agresije
U Kostajnici je polaganjem vijenaca na spomenik borcima poginulim u proteklom ratu u gradskom parku obilježen Dan odbrane zapadnih granica Republike Srpske od hrvatske agresije prije 23 godine u kojoj je sa područja ove opštine, Novog Grada i Kozarske Dubice ubijeno 138 ljudi, a materijalna šteta u naseljenim mjestima procijenjena na 180 miliona KM. Vijence su položili načelnik opštine Drago Bundalo, delegacije pripadnika Vojske Republike Srpske borbene grupe “Balj”, Boračke organizacije opštine Kostajnica i Skupštine opštine. Bundalo je rekao da je tokom hrvatske agresije pričinjena materijalna šteta na teritoriji ove opštine procijenjena na 40 miliona KM, ali da tužba protiv Hrvatske još nije podignuta. “Za dva dana na Kostajnicu je













