
Borci sutra odaju počast generalima Simiću i Lisici
Borci Druge krajiške pješadijske brigade i Šesnaeste motorizovane brigade Prvog krajiškog korpusa Vojske Republike Srpske položiće sutra vijence kod spomenika generalima Novici Simiću i Slavku Lisici na banjalučkom groblju “Sveti Pantelija”. Vijenci će biti položeni u 10.30 časova u okviru obilježavanja 27 godina od formiranja Druge krajiške pješadijske brigade Vojske Republike Srpske. Obilježavanje godišnjice organizuje Udruženje boraca Druge krajiške pješadijske brigade, koje je naknadno u program uvrstilo odavanje počasti Simiću i Lisici. “Na ovaj način želimo da odamo poštu i našim ratnim komandantima i istinskim patriotama kojima smo beskrajno vjerovali, koji su nas vodili kroz sve značajne borbe u odbrambeno-otadžbinskom ratu i koji su dali nemjerljiv doprinos stvaranju Republike Srpske.












