
ПОЧЕЛО ОБИЉЕЖАВАЊЕ ДАНА БОРАЦА И ПРВОГ СРПСКОГ УСТАНКА
БАЊАЛУКА, 15. ФЕБРУАРА /СРНА/ – Служењем свете архиjереjске литургиjе у храму Христа Спаситеља у Бањалуци, почело jе обиљежавање Дана бораца одбрамбено-отаџбинског рата Републике Српске и Првог српског устанка. Светоj архиjереjскоj литургиjи присуствуjу министар рада и борачко-инвалидске заштите Републике Српске Петар Ђокић, представници Борачке организациjе, Организациjе породица заробљених, погинулих бораца и несталих цивила Српске и представници Трећег пjешадиjског /Република Српска/ пука Оружаних снага БиХ. У 10.30 у храму Христа Спаситеља биће служен и парастос погинулим борцима одбрамбено-отаџбинског рата Српске. У оквиру обиљежавања Дана бораца одбрамбено-отаџбинског рата Републике Српске и Првог српског устанака, предсjедник Републике Српске Милорад Додик и премиjер Српске Александар Џомбић положиће виjенац на Спомен-обиљежjе погинулим борцима на гробљу Свети












