
Рушили српске светиње а сада долазе да се помоле за здравље
Окупиране териториjе – Празник светих чудотвораца Козме и Дамjана обележен jе у суботу светом архиjереjском литургиjом у истоименом манастиру у Зочишту код Ораховца на окупираним териториjама. Светоj литургиjи коjу jе служио владика Теодосиjе, епископ рашко-призренски, уз саслужење свештенства присуствовало jе више стотина верника коjи су пристигли из свих краjева окупираних териториjа али и централне Србиjе. „Посебно ме радуjе што jе на овогодишњу славу стигао велики броj верника, коjи jе, како се процењуjе, навећи од када jе манастир обновљен“ – истакао jе Марjан Шарић, председник српске општине Ораховац, на чиjем поручjу се налази манастир Зочиште и истоимено село. И док обjашњава да осим неколико монаха у манастиру, у Зочишту од 1999.












