
SUTRA POMEN ZA 24-ORO UBIJENIH SRBA IZ RATKOVIĆA
SREBRENICA, 20. JUNA /SRNA/ – U srebreničkom selu Ratkovići sutra će biti obilježeno 22 godine od pogibije 24-oro Srba iz tog sela, uglavnom civila, koje su na svirep način ubile muslimanske snage iz okolnih sela i Srebrenice 21. juna 1992. godine. Parastos ubijenim Srbima iz Ratkovića, kao i prethodnih godina, biće služen kod spomenika koji su podigli preživjeli mještani i gdje se jednom godišnje okupljaju da odaju poštu, polože cvijeće i prisluže svijeće za pokoj duša ubijenih srodnika i komšija. Pomen organizuju Boračka organizacija i Odbor za obilježavanje značajnih datuma stradanja srpskog naroda Srebrenice. Nastavljajući etničko čišćenje srpskog naroda iz srebreničkih sela, započeto u aprilu 1992. godine, jake muslimanske snage iz okolnih sela








