
СЈЕЋАЊЕ НА ОСНИВАЊЕ ПРВОГ КРАЈИШКОГ КОРПУСА
Полагање виjенаца на гробљу Свети Пантелиjа Полагањем виjенаца на Споменик погинулим борцима отаџбинског рата на гробљу “Свети Пантелиjа” и парастосом за све погинуле и умрле припаднике Првог краjишког корпуса Воjске Републике Српске (ВРС), у храму Светог великомученика кнеза Лазара у Бањалуци су данас обиљежене 23 године од оснивања овог корпуса. Предсjедник Борачке организациjе (БОРС) Републике Српске Миломир Савчић рекао jе новинарима да jе Први краjишки корпус ВРС дао огроман допринос у стварању Републике Српске. Након полагања виjенаца на споменик палим борцима на гробљу “Свети Пантелиjа”, Савчић jе рекао да се мора чувати сjећање на погинуле борце иза коjих jе остало огромно дjело – Република Српска. Он jе рекао да jе











