
MOLBA ZA OPROŠTAJ UPUĆENA SRPSKIM ЖRTVAMA
Milivoje Ivanišević Direktor beogradskog Instituta za istraživanje srpskih stradanja u 20. vijeku Milivoje Ivanišević uputio je “Molbu za oproštaj” srpskim žrtvama u Srebrenici zato što će predsjednik Vlade Srbije, “možda, biti prinuđen da dođe u Potočare i oda počast njihovim ubicama”. Ivanišević u saopštenju navodi da je tešku obavezu da zatraži oproštaj od srpskih žrtava dobio od “članova Srpske akademije nauka i umetnosti i Akademije nauka i umjetnosti Republike Srpske, sveštenika SPC, bivših ministara i generala Srbije i Republike Srpske te više beogradskih porodica”. “Ovo je najviše što mi koji tražimo oproštaj sada možemo da učinimo i u čemu nas niko ne može sprečiti”, ističe Ivanišević, uz napomenu da je













