
Бањалука: Први пјешадијски батаљон обиљежио Видовдан (ФОТО)
Први пјешадијски батаљон Трећег пјешадијског /Република Српска/ пука Оружаних снага БиХ обиљежио је Видовдан у Бањалуци. Обиљежавање је почело Светом архијерејском литургијом у Цркви Светог Великомученика кнеза Лазара и парастосом српским војницима погинулим од Косовског боја до данас. Тим поводом освештано је славско жито и колач, те организован славски ручак. Замјеник команданта Првог пјешадијског батаљона Трећег пјешадијског /Република Српска/ пука Саша Лазаревић поручио је да не би било Републике Српске да није било бораца Војске Српске, чија се традиција баштини и данас и црпе врлине од светих предака. Лазаревић је изјавио да припадници Првог пјешадијског батаљона показују заједништво са народом и да је Видовдан важан не само за бивше борце Војске Републике












