
Бивши хрватски командант о злочинима у „Лори“: Србима копали очи (ВИДЕО)
У затвору „Лора“ код Сплита били су заточени и заробљени резервисти ЈНА из Црне Горе, којима се губи сваки траг. Бивши командант хрватске Војне полиције у Шибенику Марио Баришић детаљно је описао како су почетком деведесетих у логорима „Лора“ и „Кулине“ на најмонстроузније начине мучени заробљени српски војници и цивили. Баришић каже да се није борио за Хрватску насталу на крви недужних људи, стараца и дјеце и због тога је још прије 18 година први пут о злочинима говорио у хрватском тужилаштву. У затвору „Лора“ код Сплита били су заточени и заробљени резервисти ЈНА из Црне Горе, којима се губи сваки траг. Баришић је први пут прије шест година у разговору за












