
Parastos srpskim žrtvama Gospića biće 18.10.2015. u Novom Beogradu
Iz Udruženja Gospićana “Nikola Tesla” iz Beograda, stiglo nam je saopštenje da će parastos tj. pomen za srpske žrtve koje su ubijene oktobra 1991. godine u Gospiću i okolini, biti u nedjelju 18. oktobra 2015. u 14 sati u crkvi Sv. Đorđa, u Staroj Bežaniji, ulica Vojovođanska br. 70. To je prilika da se pomolimo za naših 240 sunarodnika koji su ubijeni sredinom oktobra 1991. godine u gospićkom kraju, od hrvatskih paravojnika, koje su predvodili: Mirko Norac, Tomislav Merčep (komadant posebne jedinice “Jesenje Kiše“); Tihomir Orešković (bivši emigrant i kriminalac); Ivan Orešković organizator tzv. Odbrane Gospića; Ante Karić, povjerenik vlade Hrvatske za Liku; Darko Milinović, kasnije ministar zdravlja i socijalne













