
Генерал Грубач на помену херојима Невесињскe бригаде: Стварање РС је доказ наше побједе!
Како то да су Срби у БиХ изгубили рат? Па ниjедну битку на боjном пољу нисмо изгубили! Знам шта jе било у БиХ. Срби су имали око 1/3 укупног становништва, проглашаваљем РС припало нам jе пола териториjе. Херцеговина je у оквиру РС, први пут након Херцега Шћепана (1482 год.) добила међународно правни статус, рекао jе генерал Радован Грубач, командант Херцеговачког корпуса након парастоса невесињским борцима у храму Светог Саве на Врачару Већ по традициjи, у присуству великог броjа родбине, сабораца, приjатеља, и поштовалаца хероjа митровданских офанзива, Удружење Невесињаца у Београду уприличило jе у цркви Светог Саве на Врачару помен на страдале хероjе. Након помена у холу парохиjског дома евоциране су













