
Поређење Бањалуке и Блајбурга – наставак релативизације усташтва
Од нашег сталног дописника Бањалука – „Ко би то требало да дође у Бањалуку па да види како је овај град исти Блајбург”, упитао је новинар Славиша Сабљић бањалучког бискупа Фрању Комарицу. „Ко је то побио Хрвате у Бањалуци током Последњег рата, коме је од Хрвата одузет њихов идентитет и ко то од Хрвата у Бањалуци нема право на родно место?”, питања су која је Сабљић у писму поставио бискупу Комарици. „Како, господине Комарица, можете да се не сетите да су уочи масакра у Дракулићу код Бањалуке ваши преци прво потровали све псе да не би сутрадан лајали када црнокошуљаши – а неки од њих су касније скончали у Блајбургу













