
“Свака посјета потврђује да жене-логораши нису заборављене”
Представници Удружења логораша регије Посавина данас су поводом 8. марта – Међународног дана жена, посјетили 11 жена-логораша, које су чланови овог удружења и уручили им цвијеће и новчани поклон. Предсједник Удружења логораша Модрича Владо Драгојловић, који је и координатор Регионалног удружења логораша Посавина, рекао је да су жене-логораши из Модриче, Вукосавља и Шамца свједочиле у предметима ратних злочина силовања, почињених у логорима за Србе у Оџаку 1992. године. Драгојловић је рекао да у Регионалном удружењу логораша Посавина, које чине удружења у Модричи, Шамцу, Броду и Вукосављу, има више од 200 жена-логораша над којима су током протеклог рата на простору тадашњег Босанског Брода, Оџака, Модриче и Шамца почињени ратни злочини. Цвијеће













