
За војне полицајце из Лоре тражили 10 година а сад их пустили из сплитског затвора
Бивши шеф сплитског Војно-истражног центра “Лора” Томисллав Дуић и војни полицајац Емилио Бунгур, који се терете за злочине над српским ратним заробљеницима и цивилима у логору “Лора” 1992. године, пуштени су данас из сплитског затвора. Судија Владимир Живаљић одлучио је да им истражни затвор буде замијењен мјером опреза која подразумијева редовно јављање полицији. Живаљић је објаснио да су Дуић и Бунгур дуго времена провели у затвору, први 11 мјесеци, а други више од двије године, не рачунајући служење казне у случају “Лора 1”, преносе хрватски медији. “Истражни затвор је најстрожа мјера. Ако може, увијек се примјењује блажа. У случају одређивања истражног затвора, тражи се брзо поступање, а ово је сложен













