
Комисија о Степинцу 7. и 8. јуна у Подгорици
У Подгорици би у сриједу и четвртак, 7. и 8. јуна, требало да буде одржан пети састанак Мјешовите католичко-православне комисије о лику и дјелу кардинала Алојзија Степинца прије, за вријеме и послије Другог свјетског рата. Према почетном плану ово би требало да буде посљедњи састанак комисије. Tема састанка у Подгорици би, како је раније најављено, требало да буде “Надбискуп Степинац и комунистички прогон од 1945. до 1960.”. Састанци комисије су затворени за медије, а њени чланови су се обавезали на ћутање до окончања дијалога. Међувјерска комисија је формирана на иницијативу папе Фрање. Он је на тај начин практично зауставио канонизацију Степинца и затражио да се о томе поведе дијалог са












