
Rješavanje stanarskih prava u naredne tri godine
BANJALUKA, 29. APRILA – Bivši nosioci stanarskog prava koji podnesu zahtjev za stambeno zbrinjavanje u Hrvatskoj biće zbrinuti u naredne tri godine, rekao je Milorad Pupovac, potpredsjednik Samostalne demokratske srpske stranke u Hrvatskoj. Pupovac je poručio Srbima da svi koji nisu podnijeli zahtjeve za stambeno zbrinjavanje, da to učine, jer će tim putem, na osnovu izgubljenog stanarskog prava, vratiti svoje pravo u formi alternativnog stana. “Neka to učine jer će to biti njihovo, imaće pravo nasljeđivanja s pravom otkupa Hrvatskoj”, rekao je Pupavac za “Nezaviosne novine”. On je ocijenio da se položaj Srba u Hrvatskoj popravlja zahvaljujući političkoj participaciji u institucijama vlasti, kao i zbog toga što ‘mogu reći ono što misle’. Pupavac je rekao da Srbi u Hrvatskoj











