
Српске инвалиде у Двору побили “Сисачки громови”?
БАЊАЛУКА, 29. АПРИЛА – Српски цивили који су 1995. године побијени у Основној школи “Двор” у истоименој хрватској општини највјероватније су знали да их чека смрт, јер је медицинско особље које се о њима бринуло побјегло непосредно прије доласка убица у школску зграду. Иза масакра почињеног дан након службеног завршетка акције “Олуја” стоје хрватски војници, каже Милорад Прибичевић, који је од 1996. до 2006. године био службеник бањалучке канцеларије Документационо-информационог центра “Веритас” и који већ дуже истражује случај “Двор”. Прибичевић, који је живио у тадашњем Двору на Уни, а сада је настањен у Бањалуци сматра да су злочин починили или припадници Суњске бојне или “Сисачки громови”. “Ближе истини је да











