
„Хрватска не би била иста без Срба”
Загреб — Хрватска данас не би била оно што jесте да ниjе било доприноса Срба у свим подручjима њеног развоjа, рекао jе хрватски председник Иво Јосиповић. Подсетивши на изjаву Николе Тесле дату уочи Другог светског рата да би „мржња кад би се претворила у електричну енергиjу, осветлила све наше градове и села”, Јосиповић jе нагласио да мржња не сме бити погонско гориво већ то мора бити поштовање, разумевање и грађење заjедничке будућности. Указуjући на српски допринос историjи и садашњости Хрватске, он jе нагласио да се он може видети шетњом улицама, читањем књига и збирки песама или шетњом аркадама на централном гробљу Мирогоj, где су сахрањени истакнути умови оба народа. „Морамо













