
OBJELODANITI ISTINU O UBICAMA SRPSKE MLADOSTI
Srbi u Peći, njih sedam-osam preostalih od 15.000 koliko ih je živjelo do 1999, poručuju da će, dok je i posljednjeg Srbina u gradu na Bistrici i dok sjećanje služi, 14. decembar 1998. ostati upamćen kao crni dan kada su ubijena šestorica srpskih mladića u kafiću “Panda”, a taj zločin nije rasvijetljen ni nakon 20 godina. “Ubijeni su srpski dečaci, oni najbolji, na koje su se ugledali vršnjaci i koji bi, da im životi nisu prekinuti, siguran sam, bili predvodnici nove, od nas bolje generacije. Ta generacija bi znala da brani rodni grad pred najezdom Arbanasa i ljudi koji ne shvataju da u gradu na Bistrici neće biti mira i












