
Zašto Srbija nije tražila rezoluciju o “žutoj kući”?
Udruženje porodica kidnapovanih i ubijenih na Kosovu i Metohiji izrazilo je veliku ogorčenost na državnike Srbije od 1998. godine do danas i zapitalo “da li je moguće da nijedna srpska vlada nije tražila rezoluciju o otetim kosovskim Srbima i ‘žutoj kući’ u Albaniji”. Ovo udruženje traži odgovornost onih koji su u ime Ministarstva pravde Srbije u periodu od 2001. do 2003. godine oslobodili pravosnažnom presudom “dokazane zločince Ljuana i Bekima Mazrekua”, zbog zločina nad srpskim civilima u Klečki. “Zar je moguće da nijedna vlada nije tražila rezoluciju o trgovini ljudskim organima u Albaniji, o masovnim srpskim grobnicama u močvarama severne Albanije”, pitaju u ovom udruženju. U saopštenju ovog udruženja postavlja













