
Сведок: Лично сам гледао како Орић коље Србе
Сарајево – Заштићени сведок Тужилаштва Босне и Херцеговине је на суђењу за ратне злочине Насеру Орићу, изјавио је у уторак пред Судом БиХ да је лично видео када је Орић убио или учествовао у убиству три заробљеника српске националности. „Насер Орић је узео нож који му је био за појасом и замахнуо у пределу врата. Заробљеник је пао на колена, а он га је потом ударио у пределу прса и преврнуо уназад“, изјавио је сведок говорећи о једном од тих убистава. Сведок је током рата био припадник Армије БиХ, а Орић му је био заповедник. Према исказу овог мушкарца који је сведочио видео-везом из Београда овај злочин почињен је у













