
Обиљежено 25 година од страдања Срба у тунелу код Вишеграда
Полагањем цвијећа на Спомен-обиљежју код тунела “Бродари” на граници између Вишеграда и Рудог, данас је обиљежено 25 година од страдања седам бораца Војске Републике Српске /ВРС/ и двије медицинске раднице у овом тунелу. Замјеник предсједника Предсједништва Борачке организације Републике Српске Милош Лазовић рекао је да је ово мјесто великог злочина, који никада није процесуиран. “Овдје је погинуло девет бораца Војске Републике Српске, међу њима двије жене, четири борца Вишеградске бригаде и три борца Руђанске бригаде. Поред свих напора борачких организација, овај злочин није процесуиран. Ми ћемо наставити са својим активностима, све док не буде ово мјесто обиљежено као мјесто гнусног злочина”, истакао је Лазовић. Татјана Маринковић, кћерка страдале медицинске сестре












