
Odata počast poginulim borcima Kraljevine Jugoslavije
Ispred Spomen-ploče na gradskom groblju Pučile u Bijeljini danas je odata počast poginulim borcima Prvog jurišnog bataljona Vojske Kraljevine Jugoslavije u Drugom svjetskom ratu. Predstavnici Gradske boračke organizacije i Udruženja potomaka i poštovalaca učesnika Balkanskih ratova i Prvog svjetskog rata položili su vijenac i upalili svijeće za 20 stradalnika koji su poginuli na današnji dan 1941. godine, braneći Bijeljinu od Hitlerove vojske, a sahranjeni su na ovom mjestu. Među učesnicima pomena bili su i unuci tadašnjih boraca bataljona Goran i Maksim Marjanović, a nad grobnicom bezimenih bijeljinski pjesnik Bogdan Gospić govorio je stihove “Plave grobnice” Milutina Bojića kojima pjesnik odaje pomen srpskim vojnicima koji su život završili daleko od svoje












